Вентиляція в приватному домі та котеджі

Вентиляція в приватному домі та котеджі

  • By admin
  • Без категорій
  • Коментарі Вимкнено до Вентиляція в приватному домі та котеджі

БудинокМій дім моя фортеця. Цей вислів дуже точно підходить для сучасних будинків, адже технології будівництва знаходяться на такому рівні, що сучасні будинки можуть запросто похвалитися і своєю фортецею і герметичністю. Саме цього, ми добиваємося при будівництві в своєму приватному будинку і саме через це, потім починаються проблеми пов’язані з вентиляцією в будинку. Частенько виникають ситуації, коли при будівництві котеджу або покупці готового будинку в наслідку ми виявляємо, що навіть елементарні природні витяжні повітроводи з с / у, ванної кімнати і кухні відсутні, але навіть якщо вони і є, то все одно в кімнатах відчувається затхле повітря, яка не вентилюється, сторонні запахи, вогкість. 

Бувають випадки, коли повітря в будинок потрапляє через стояки природної витяжної вентиляції з відповідними запахами. Чому це відбувається? Чому будинку нам душно? Чому при наявності природної витяжної вентиляції будинку, нам нічим дихати і чому при наявності витяжного накриття над плитою, в кухні відчувається сильний запах приготування їжі?

Функції вентиляції заміського будинку

Для правильного функціонування витяжної вентиляції будинку, необхідно подумати не тільки про те, як всередину буде потрапляти повітря, який потім буде виходити в витяжну систему через кухню, с / у і ванну кімнату, але і про те щоб повітря рухався безперешкодно проходячи через всі приміщення. Існує кілька шляхів вирішення проблеми. Найпростіший, це просто тримати в житлових кімнатах прочиненими вікна або кватирки, а для того, щоб повітря безперешкодно проникав через все приміщення, необхідно передбачити зазор в 5 мм під кожною міжкімнатними дверима або забезпечити приміщення перетічними гратами. Тоді свіже повітря буде через кімнати рухатися на кухню і с / в з ванною забезпечуючи нормальний повітрообмін в будинку.

Такий спосіб, як ви розумієте, далеко не самий ідеальний. Особливо в зимовий період, коли за вікном -200С, тримати відкритими вікна дуже не комфортно, та й працювати така система буде тільки взимку, навесні і восени, коли буде створюватися природна тяга повітря за рахунок перепаду температур всередині будинку і на вулиці, влітку ж таки не допоможуть навіть навстіж відчинені вікна. Влітку повітря не піде всередину приміщення через те, що температура всередині приміщення порівнюється з температурою на вулиці, тяга в витяжних коробах пропадає і вентиляція повністю припиняється, з усіма витікаючими з цього наслідками. Те ж саме, буде відбуватися, якщо поставити пасивні клапана типу КИВ або Аереко, існують повітряні клапана які можна вмонтувати в самі вікна і в усіх цих випадках, тримати вікна відкритими вже не доведеться, повітря буде проходити через клапана, але працювати вентиляція влітку знову ж не буде.

Вентиляційна система для котеджу

вентканал

Зазвичай в котеджах є не тільки спальні і вітальні, але і сауна, автомобільний гараж та інші підсобні та технічні приміщення, які вимагають особливого підходу при установці вентиляційної системи котеджів. З гаража, кухні та вбиралень потрібно прибирати використаний, погано пахне повітря, в котельні і камінної кімнаті – підтримувати горіння, подаючи кисень, в сауні і басейні – регулювати рівень вологості, не допускаючи появи зайвої вогкості. Наші досвідчені інженери допоможуть вам найкращим чином організувати процес вентиляції у вашому заміському будинку. Окремої розмови заслуговують вентиляція басейну і приміщення, де встановлений камін.

Установка вентиляції

Переважна кількість домовласників вибирають припливно-витяжну систему вентиляції, оскільки вона успішно справляється одночасно з видаленням використаного і заповненням свіжого повітря, а значить, забезпечує комфорт, здоров’я, хорошу працездатність і бадьорість людям, що живуть в будинку. Серед безперечних плюсів вибору припливно-витяжної системи вентиляції будинку можна назвати наступні:

– Повний контроль над повітрообміном.
– Високі економічні та експлуатаційні параметри.
– Автоматична система підтримки вентиляційної системи заздалегідь заданим домовласником параметрам.

Припливно-витяжна система вентиляції заміського будинку пропускає вступник повітря через фільтри, очищаючи його, зігріває його за допомогою електричного або водяного нагрівального елементу, рекуператора або охолоджує, одночасно з цим видаляючи використане повітря, неприємні запахи і зайву вологу з приміщення.