Кондиціонування. Проектування кондиціонування. Монтаж систем кондиціювання

Кондиціювання повітря – автоматична підтримка в закритих приміщеннях всіх або окремих параметрів повітря (температури, відносної вологості, чистоти, швидкості руху повітря) з метою забезпечення оптимальних метеорологічних умов, найбільш сприятливих для самопочуття людей, ведення технологічного процесу, забезпечення збереження цінностей.

Кондиціонер це велика побутова техніка, яку не можна просто купити, привезти і поставити як диван або холодильник. Його потрібно правильно встановити. Від якості монтажу кондиціонера багато в чому залежить тривалість його служби.

   Монтаж кондиціонерів – досить складна і дорога процедура. Необхідно мати певні знання і спеціальний інструмент, відсутність якого зазвичай призводить до неефективної роботи або поломці дорогої техніки. З цього слід довіритися професіоналам!

Монтаж кондиціонера в 2 этапи

У випадку, якщо у Вас квартира або будинок в стадії ремонту, то правильно буде при установці кондиціонера заховати комунікації в стіну. Для цього в стіні робиться штроблення і в штробу укладається міжблочні з’єднання ( траса). Це перший етап монтажу кондиціонера, він виконується в початковій стадії ремонту (разом із закладанням кабелів, сантехніки і т.д.). За ці роботи зазвичай беруть 70 % від загальної вартості установки кондиціонера. Такий розподіл пов’язаний з тим, що в перший етап відбувається закладка всіх найдорожчих витратних матеріалів (мідна трубка, кабель).

Наприкінці ремонту (після поклейки шпалер, перед установкою меблів) проводиться установка внутрішнього і зовнішнього блоків кондиціонера, з’єднання (вальцювання) мідних труб, підключення кабелів і вакуумування системи. Цей процес називають другим етапом монтажу кондиціонера, коштує він 30% від загальної вартості установки.

Т.к. при установці кондиціонера в 2 етапи виникають додаткові транспортні витрати і монтаж займає більше часу, то і вартість такої установки відповідно вище. У нас при монтажі кондиціонера в 2 етапи додаткова плата становить 100 грн.

Перед тим, як встановити кондиціонер, необхідно підібрати місце, де буде розташовуватися зовнішній і внутрішній блок.

Рекомендації щодо вибору місця установки кондиціонера

 

* Повітряний потік не повинен направлятися безпосередньо на людей. При роботі на холод температура струменя повітря з кондиціонера на 7-15 ° С нижче, ніж температура навколишнього повітря в приміщенні. Якщо такий потік буде дути на людину хоча б протягом декількох десятків хвилин, погане самопочуття згодом забезпечено. Як правило, повітря направляють так, щоб воно проходило між робочими місцями або туди, де люди перебувають найрідше. У спальні дуже часто доводиться робити вибір, на яку стіну по відношенню до ліжка повісити кондиціонер. Найчастіше люди бояться розташовувати внутрішній блок над головою і монтують блок на стіну, до якої звернені ноги. Якщо немає можливості максимально видалити блок від ліжка і направити повітря в інший бік, краще змонтувати його над головою. Холодне повітря при цьому буде дмухати не на голову, а в ноги, які, як правило, накриті ковдрою.

* Внутрішній блок спліт-системи не повинен псувати інтер’єр. Звичайно, кожен замовник – сам собі дизайнер, але якісний монтаж кондиціонера передбачає таке розташування блоку, щоб новий інтер’єр мінімально відрізнявся від старого. Звідси і рекомендації не вішати кондиціонер на стіну, розташовану навпроти входу

* Внутрішній блок повинен розташовуватися так, щоб від стелі залишався вільний простір не менше 10см.

* Не допускається монтаж внутрішніх настінних блоків кондиціонерів над шафами, комодами, якщо відстань від них до нижньої кромки внутрішнього блоку менше 70 -100см. По-перше, це призводить до здування при кожному включенні кондиціонера пилу, що скопилася на верхній поверхні шафи. Більш того, близьке розташування горизонтальних поверхонь веде до створення круговороту повітряного потоку, що призводить до зниження ефективності роботи системи кондиціонування. Потік з кондиціонера захоплюється назад в повітрозабірник, повітрообмін в приміщенні погіршується, кондиціонер, забираючи холодне повітря, починає “думати ” що пора припиняти свою роботу, адже датчик температури знаходиться на вході потоку .

* Довжина траси повинна бути мінімальною. Довга траса здорожує монтаж кондиціонера і знижує ефективність роботи спліт-системи. Більш того, якщо ви вирішили прокласти трасу в коробі, то довгий короб через всю стіну сильно псує інтер’єр.

Більша частина поломок кондиціонера виникає з причини некваліфікованого монтажу або несвоєчасного обслуговування!

Після покупки кондиціонера, подбайте про те, щоб монтаж виконувався фахівцями високого рівня. Поцікавтеся у установників тим, скільки років вони займаються подібною діяльністю, наскільки компетентна їх бригада, де встановлювали кондиціонери. Пам’ятайте, економія на якості установки, як правило перетворюється на майбутні витрати (нерідко значні) на ремонт кондиціонера.

Звертайтесь до професіоналів!