Зволоження та осушення повітря. Проектування. Монтаж

Зволоження та осушення повітря

Багато з нас думають, що, повісивши кондиціонер, можна вирішити проблему не тільки з температурою, але й із чистотою і вологістю повітря. Але це не зовсім так. Справа в тому, що пряме завдання кондиціонера – охолоджувати і нагрівати повітря. Очищення ж, хоч і передбачена, але залишається справою побічним. Що стосується зволоження повітря, то кондиціонер для цього взагалі не призначений. Так що про чистоту і вологості повітря для вентиляції необхідно подбати додатково. Тим більше, що за даними досліджень забруднення і надмірна сухість повітря визнані основними чинниками погіршення здоров’я людини. Незадовільна якість повітря – причина багатьох небезпечних хвороб дихальних шляхів, алергічних, онкологічних та інших захворювань. Не варто забувати і про те, що такі поширені інфекції, як грип або бронхіт, також передаються повітряним шляхом. Причому повітря в приміщеннях у 6-8 разів брудніше і токсичне зовнішнього. Якщо врахувати, що сучасний міський житель проводить в приміщеннях близько 80% свого часу, то стає очевидним, що завдання очищення повітря не менш актуальна, ніж, наприклад, фільтрація води або вибір здорового харчування.

Вологість повітря

Не слід забувати і про вологість повітря, недоліком якої є дискомфорт, втома, підвищена сприйнятливість до вірусів та інфекцій, сухість шкіри. Тому на роботі чи вдома повітря необхідно очищати і зволожувати за допомогою спеціалізованих приладів. В даний час існує досить великий вибір побутових пристроїв для очищення і зволоження повітря. Вони різні за принципами дії, функцій, можливостям і ціні. Очисники повітря призначені для видалення шкідливих домішок з повітря. Основа будь-якого очисника повітря фільтри. Як правило, у повітроочисних застосовують декілька фільтрів різних типів, призначених для нейтралізації різних забруднювачів.

Фільтри для очищення повітря

За принципом дії всі фільтри можна розділити на наступні групи:

  • Механічні фільтри (фільтри грубого очищення);
  • Іонізатори або електростатичні фільтри;
  • Вугільні (адсорбційні) фільтри; – Фільтри типу HEPA;
  • Фотокаталітичні фільтри.

Механічні сітчасті фільтри використовують як фільтрів попереднього очищення і являють собою звичайну дрібну сітку. Вони призначені для видалення великих пилових частинок, вовни тварин і т. п. Сітчасті фільтри є багаторазовими – для очищення від пилу їх досить пропилососити або промити в теплій воді. У порівнянні з сітчастими фільтрами, електростатичні фільтри дозволяють видаляти з повітря більше дрібні частки – аж до 0,01 мкм. Принцип їх дії заснований на тяжінні електричних зарядів різної полярності. Забруднене повітря проходить через іонізаційну камеру, в якій частинки забруднення здобувають позитивний заряд, після чого вони осідають на негативно заряджених пластинах.

Для очищення цього фільтра (пластин) досить промити його мильною водою. Основа вугільних фільтрів – активоване вугілля. Активоване вугілля може адсорбувати шкідливі гази. Вугільні фільтри призначені для видалення неприємних запахів і газових домішок. Як правило, такі фільтри застосовуються як доповнення до фільтрів інших типів. Відновленню вугільні фільтри не підлягають і після вироблення ресурсу їх необхідно замінити на нові. Фільтри типу HEPA (High Efficiency Particulate Arrestance – високоефективна затримка часток) застосовують не тільки в побуті, але і в медичних установах і лабораторіях – там, де висувають підвищені вимоги до чистоти повітря. НЕРА фільтри виготовляють зі спеціального пористого матеріалу на основі скловолокна. Завдяки розгалуженій мережі найдрібніших пір ці фільтри ефективно затримують частинки розміром до 0,3 мкм. Фільтри TRUE HEPA, що є подальшим розвитком технології HEPA, уловлюють до 99,97% алергенів і забруднювачів. Єдиний недолік цих фільтрів – висока вартість і неможливість відновлення. На відміну від інших фільтрів, що накопичують різноманітні забруднення, фотокаталітичні фільтри розщеплюють органіку й шкідливі хімічні сполуки до нешкідливих речовин. Завдяки цьому очисник з фотокаталітичним фільтром ніколи не стане джерелом забруднення, яким може стати звичайний очисник, якщо вчасно не замінити відпрацьований фільтр. Принцип дії фотокаталітичного фільтра заснований на властивості ультрафіолетового випромінювання розщеплювати складні речовини в присутності каталізатора. Крім цього, ультрафіолетове випромінювання вбиває мікроорганізми. Ефективність таких фільтрів дуже висока, оскільки вони очищають повітря від всіх шкідливих домішок, включаючи віруси й газові забруднення.

Ще одна перевага фотокаталітичних фільтрів – довгий термін служби фільтруючого елемента.  Це унікальний очисник повітря нового покоління.

Його достоїнствами є:

  • Максимальна глибини очищення повітря. Розмір знищуваних часток – до 0,001 мкм. Ця величина порівнянна з розміром молекул і є тим фізичним мінімумом, якого можна досягти;
  • Очищення повітря від всіх шкідливих домішок, у т. ч. від газових забруднень. При цьому ефективність очищення в 500 разів вище, ніж у вугільних фільтрів;
  • Високий термін служби рулонного фотокаталітичного фільтра, що є єдиним видатковим елементом у системі;
  • Автоматичний вибір режиму залежно від ступеня забрудненості повітря;
  • Управління за допомогою дистанційного пульта управління;
  • Наявність додаткових функцій швидкого очищення від пилку або сигаретного диму;
  • Наднизький рівень робочого шуму (18-36 дБ);
  • Індикатор забруднення фільтрів;
  • Компактність і сучасний дизайн.

У більшості очищувачів повітря в якості додаткового використовується вугільний фільтр. Зволожувачі повітря. Їх призначення – створення комфортних умов в квартирах і офісах.

За принципом дії зволожувачі повітря бувають чотирьох типів:

  • «Холодні» зволожувачі;
  • Парові зволожувачі;
  • Ультразвукові зволожувачі;
  • Зволожувачі розпилового типу.

Зволожувачі повітря

У «холодних» зволожувачах вентилятор проганяє повітря через вологий фільтр (зволожуючий картридж), в результаті чого повітря незначно остигає і зволожується. Продуктивність таких зволожувачів сильно залежить від вологості повітря – чим вище вологість, тим нижче швидкість випаровування. Але це скоріше перевага, ніж недолік, оскільки вологість повітря «автоматично» підтримується на оптимальному рівні. Продуктивність «холодних» зволожувачів 3,5-8 л/доб., при споживаній потужності 20-50 Вт У парових зволожувачах випаровуючий елементом служать два електроди, занурених у воду. До електродів підводиться напруга, через воду починає текти струм, вода нагрівається, починає кипіти і випаровуватися. Парові зволожувачі повинні обов’язково мати гігростат (датчик вологості повітря), що відключає прилад при досягненні заданої вологості, інакше вологість повітря в приміщенні може істотно перевищити оптимальний рівень. Парові зволожувачі часто забезпечуються інгаляторними насадками, які дозволяють використовувати їх у медичних цілях. Продуктивність парових зволожувачів 7-16 л/доб., при споживаній потужності 300-600 Вт Ультразвукові зволожувачі на сьогоднішній день є найбільш високотехнологічними пристроями. За рахунок високочастотних коливань води в її поверхні створюється розрідження, у яке потрапляє частина води. Ці зволожувачі регулюють вологість у широкому діапазоні (як парові), в той же час не нагрівають приміщення, практично безшумні. Продуктивність ультразвукових зволожувачів 7-12 л/доб., при споживаній потужності 40-50 Вт. Зволожувачі розпилового типу використовують тільки в промисловості. Принцип дії заснований на розпиленні дрібнодисперсного водяної суспензії, краплі якої мають діаметр 5-8 мкм.  Зволожувачі  можуть комплектуватися залежно від вимог замовника різними індивідуальними і універсальними контролерами, датчиками і мережевими системами управління.  Осушувачі повітря. Їх використовують в басейнах, аквапарках, пралень, виробничих приміщеннях, складах, підвалах. Принцип роботи таких приладів заснований на конденсації вологи при зіткненні повітря з холодною поверхнею. Фактично, осушувач повітря є моноблочним кондиціонером: вентилятор подає повітря з приміщення на випарник (радіатор із зниженою температурою), при цьому повітря охолоджується, волога з повітря конденсується і стікає в піддон, потім осушене повітря подається на конденсатор (радіатор з підвищеною температурою), де нагрівається і подається в приміщення. На цьому принципі працюють більшість сучасних осушувачів повітря. Осушувачі  характеризуються надзвичайною простотою монтажу і експлуатації, надійністю, приємним дизайном. Основними об’єктами вживання є плавальні басейни, квартири, дачі, ванні кімнати, сауни, бані.

Однією з найважливіших умов працездатності та запорукою доброго самопочуття людини є чистота та комфортність оточуючого середовища – повітря.

В містах стає щоразу важче дихати через вихлопні гази, шкідливі викиди заводів, атмосферну пилюку, надмірно високу та низьку вологість повітря. Такі забруднення оточують нас звідусіль та щоразу негативно впливають на людський організм. Людина до 90 % часу проводить в закритому приміщенні, при цьому вдихаючи в 5 разів брудніше повітря ніж на вулиці.

Для підвищення працездатності на робочому місці та здоровому відпочинку в домашній обстановці людині потрібно створити комфортне очищене середовище.

Основними параметрами повітря, що необхідно забезпечити в робочій зоні приміщення є його:

  • Температура;
  • Рухомість;
  • Вологість;
  • Чистота.

Ці параметри безпосередньо впливають на працездатність людини що знаходиться в приміщенні, її самопочуття. Перебування під впливом хоча б одного з показників що не відповідає допустимим параметрам становить загрозу для здоров’я. З допомогою сучасного обладнання цього можна уникнути.

Сьогодні ми маємо можливість запропонувати Вам обладнання як для промислових так і для побутових потреб. А кошти потрачені на придбання обладнання окупляться економією на ліках та підвищенням продуктивності праці.